Program a vstupenky Theatrum Kuks 2024

Jaký bude 23. ročník multižánrového festivalu barokního a barokem inspirovaného umění? Podrobný program s časy jednotlivých produkcí pro vás právě ladíme a kompletujeme, abychom vám ho mohli začít postupně představovat. 

Letos si připomínáme 300. výročí příjezdu italské opery do Kuksu, kde hrabě Špork zřídil první operní stagionu v českých zemích. Denzi-Peruzziho společnost z Benátek tu 15. srpna 1724 odehrála Bioniho Zuřivého Rolanda a zůstala až do září, kdy se teprve přesunula do Prahy.

A protože opera je vlastně alchymie uměleckých oborů, můžete se těšit na jedinečný operní projekt, který také symbolicky opět přivede do Kuksu italské umělce a umělkyně. Navíc s Kuksem zárodečně spjatí Geisslers Hofcomoedianten už nějakou tu chvíli hledají kámen mudrců, možná to dopadne zrovna na Kuksu… Jejich Alchymisti na to taky nebudou sami, dorazí další hledači z Itálie a Německa. A možná zjistíme, že alchymie byla i opravdová věda…

Spolu s programem vám také co nejdříve nabídneme předprodej vstupenek, který bude probíhat v rámci systému smsticket.cz. Jako tradičně si budete moci zakoupit i Festivalový pas na celý program festivalu!