JSME NA SÍTÍCH
   

THEATRUM KUKS jako divadlo na divadle

aneb baroko, jak jej nečekáte!

Festival THEATRUM KUKS nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit. Protože baroko není jízda na mrtvém koni!

Sobota-086.jpg (146 KB)

 

Co vás čeká na osmnáctém ročníku v roce 2019? Na to si budete muset chvíli počkat! Rozhodně se můžete těšit na divadelní, koncertní, operní i taneční produkce, tvůrčí dílny, rezidenční projekty, program pro děti, výlet na Sněžku i výlet na kolech! #staytuned

Festival založil v roce 2002 prof. Stanislav Bohadlo, významný český muzikolog a kulturní iniciátor. Festival se zrodil společně s hereckou společností Geisslers Hofcomoedianten, která pod vedením režiséra Petra Haška od počátku spoluvytvářela profil a inscenační poetiku „nového barokně-divadelního stylu“. Členové souboru Geisslers Hofcomoedianten převzali v roce 2017 produkčně-uměleckou organizaci festivalu.