Praktické informace - 20. ročník

COVID-19

Vážení a milí návštěvníci,
průběh festivalu se bude řídit aktuálně platnými pandemickými opatřeními.
Při vstupu na produkce musí mít každý návštěvník starší 7 let negativní test, očkovací certifikát nebo doklad o prodělané nemoci v posledních 180 dnech. Na produkcích je povinný respirátor. Děkujeme, že se chováte zodpovědně. Aktuální vládní nařízení zde » 

Těšíme se na vás!

Místo konání

Festival se koná v Kuksu a okolí, dorazit můžete autem nebo veřejnou dopravou (vlaková stanice Kuks se nachází nedaleko hospitalu, autobusová zastávka Kuks, odbočka je situována na hlavní silnici z Jaroměře do Trutnova). Parkování pro návštěvníky festivalu je k dispozici u festivalového šapito na louce vedle hospitalu.

Program a vstupenky

Vše, co potřebujete vědět o programu a vstupenkách, naleznete zde »

Festivalové informační centrum

Najdete nás na nádvoří hospitálu

Prodej vstupenek
Informace o programu
Prodej festivalových upomínkových předmětů

Otevírací doba
Středa a čtvrtek: 10 - 12, 13 - 19
Pátek: 9 - 11, 16 - 19
Sobota a neděle: 9 - 12, 13 - 18

Vstupenky na představení/koncerty můžete zakoupit také vždy půl hodiny před začátkem v místě konání.

Kde spát

Pokud vám nevadí trocha té přírody, ubytovat se můžete ve vlastním stanu ve stanovém městečku vedle šapito baru na loučce, kde můžete bivakovat zcela zdarma. K dispozici bude mobilní WC, cisterna s pitnou vodou na čištění zubů a sprcha s užitkovou vodou. Hygiena a romantika zajištěna!

Další možnosti ubytování najdete v dojezdové vzdálenosti od Kuksu. Ve Stanovicích, jen dvacet minut chůze podél Labe od centra našeho festivalu, se nachází penzion a restaurace Šporkův mlýn. Nedaleko Kuksu najdete také Penzion na Faře Dubenec. Ve Dvoře Králové nad Labem se pak můžete ubytovat ve zrekonstruovaném Art Hostelu nebo Hostelu Student či turistické ubytovně.

Kde jíst

Máme tu pro vás pár doporučení našich partnerských občerstvoven!

Už třetí rok povedou festivalový BarOko z ďůlku čtyři zkušení barmani a baristi, Kristýna Matolínová, Michal Jalůvka, Barbara Straková a Lukáš Černý, kteří kromě lásky k jídlu a pití sdílí také lásku ke Kuksu. Těšit se můžete na speciální festivalové drinky (třeba koktejl hraběte Šporka!) a v nabídce bude i jídlo (snacky typu pomazánek, toastů a polévek, ale také teplá jídla), které přijedou uvařit zkušení kuchaři!

Návštěva restaurace Baroque na břehu Labe vám určitě zajistí gastronomický zážitek, na který jen tak nezapomenete!

V Hostinci U Zlatého slunce se nezapomeňte alespoň jednou stavit na báječnou festivalovou snídani, kterou vám připraví báječná Míša Kuhnová a její stejně báječný personál – protože bez festivalové snídaně by to nebyl správný festival!   

V Hubertském dvoře se můžete zastavit na oběd v Hospodě Na Sýpce. Na hotovky české kuchyně nebudete dlouho čekat a festivalový program vám tak rozhodně neuteče.

Dobrou kávu s krásným výhledem na hospitál si dejte v kavárně LoriCafé. Ocení ji zejména rodiny s malými dětmi. Prostor je nekuřácký a nabízí příjemné posezení uvnitř i venku.

Na točenou Plzeň nebo malinovku se stavte v Kiosku U Fanánka u horního parkoviště v Kuksu. 

A CO DĚTI?

Vezměte je s sebou! Jsme kids friendly a pro děti máme připravený bohatý program pohádek či loutkových představení!

Festivalová mapa

Mapa TK 2021.png (259 KB)